Yeni Bloglar

Protein Tozu Nedir? Ne İçin Kullanılmaktadır?

Sayfa-Konu: Supplementler Hit: 1522 Yorum: 0

Proteinler (aminoasitler) vücudun temel yapıtaşlarındadır. Proteinler enzimlerin yapısına katıldıkları, kasları oluşturdukları ve daha  birçok hayati organel görevinde yer aldıkları için insanlar sürekli olarak protein almak zorundadır. Protein alınımında bir sorun olduğu zaman vücutta sıkıntılar meydana gelir. Genel anlamda proteinlerin işlevlerini sıralarsak;

·         Hücre büyümesi, gelişimi ve yenilenmesini sağlar

·         Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Protein Tozu Nasıl Kullanılmalı?

Sayfa-Konu: Supplementler Hit: 1667 Yorum: 0
Protein Tozu Nasıl Kullanılmalı?

Protein Tozu Nasıl Kullanılmalı?

Proteinlerin yapı taşları aminoasitlerdir. Aminoasitler vücut için hayati olan birçok görevde yer alır. Bu nedenle büyük oranda günlük gereksinim karşılanmalıdır. Karşılanmadığı takdirde vücutta bir takım sıkıntılar olur. Aminoasitler kaslar için oldukça önemli olduğu için özellikle besin takviyesi ya da yoğun antrenman yapan kişiler tarafından protein tozu şeklinde alınır. Bunun nedeni pratik olması, emilimlerinin hızlı olması ve fazla proteinden dolayı vücuda girebilecek doymuş yağlar, kolestrol ya da karbonhidratların önlenmesi içindir. En sık tercih edilen protein tozu çeşidir Whey proteinidir.

 

Ramazanda Vücut Geliştirme ve Beslenme

Sayfa-Konu: Beslenme Hit: 3198 Yorum: 0
Ramazanda Vücut Geliştirme ve Beslenme

Günümüzde özellikle gençler tarafından çok tercih edilen sporlardan bir tanesi de vücut geliştirme sporudur. Çok tercih edilmesinde fazla kilolardan kurtulmak, fit olmak ve kasları daha ön plana çıkararak güzel bir fiziksel görünüme sahip olmak en başta gelen faktörlerdendir.

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte “Acaba ramazan ayında sporu bırakmalı mıyım?”,”Ramazan ayında nasıl spor yapmalıyım?”,” Ramazanda Nasıl beslenmeliyim, protein tozlarını nasıl kullanmalıyım? ”gibi sorular sorulmaya başladı.

Protein Tozu Zararlı mı?

Sayfa-Konu: Supplementler Hit: 1009 Yorum: 0
Protein Tozu Zararlı mı?

Bu yazımızda Supplement sınıfındaki “protein tozları zararlımı?” sorusuna cevap arayacağız.

Protein tozlarıyla ilgili hemen her dönem ortaya bir iddia atılır ama zararı olduğunu kanıtla bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır. Şunu da rahatlıkla söyleyebiliriz ki diğer gıda maddelerinden daha güvenilir ve daha çok denetim altında.  Örneğin marketlerden, içeriklerinde zararlı olduğu  çok iyi bildiğimiz birtakım maddeler olmasına rağmen yine de alınan çikolata, cips, hamur işleri gibi yiyecekler var. Peki bunları  tüketen insanların ya da sigara içen birinin, içeriğinde hiç katkı maddesi bulunmayan protein tozu’nun zararları ile ilgili düşünceleri biraz ironik değil mi sizce ?  Buradan yola çıkarsak zaten bu market ürünlerini tüketen bir insan büyük ihtimalle spor yapmayan belki de hayatı boyunca hiç spor yapmamış biridir. Peki hal böyleyken konuyla bu kadar ilgisiz, dolayısıyla bilgisiz birinin kulaktan dolma bilgileri size aktarması ne kadar ciddiye alınabilir. 

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)